ruyada_renkler

Rüyada Renkler Ne Anlama Gelir

Canlı cansız herşeyin bir rengi varken; rüyada o renkler hiç görülmez. Bazen de renk o kadar net hatırlanır ki rüyanın yorumu o renkten ibarettir. Neden mi?

İnsan doğası rüyaları olumsuz yorumlaya çok müsait olduğundan koyu renkler gördüğünde rüyasını hemen unutmak, hayırsız bir olay ile karşılaşmamak ister. Aslında bilinçaltında o rengin gerçek yorumunu bilen kişiler; gördükleri renge şükredip içindeki sırrı bulmaya çalışırlar. İlginç olan ise günlük hayatta nesneleri renkleri aracılığıyla ayırıştırırken rüyada renk yoktur; ara ara bazı renkler görünür ve onlar da çok kuvvetli vuruşlar yapar rüyaya.

Renklerinde bir dili olduğunu düşündüğümüzde rüyada hepsi bize birşey anlatmaya çalışır. Tabi gün boyu renk kartelaları ile uğraştığımızda, mağaza mağaza bir elbiseyi aradığımızda renk rüyalarına çok takılmamayı da ihmal etmemek gerek.

Rüyada Yeşil Renk

Rüyada en fazla görülmek istenen yeşil olarak bilinmekte. Çünkü yıllardır beynimiz yeşili “hayır” ile aynı değerde tutmakta. Evet yeşil kesinlikle hayır demektir. Fakat sadece hayır deyip geçemeyiz. Yeşil, yeşillenme meyve vermeden önceki hal; oluşmuş, üretmeye ve hayrını görmeye hazır haldir. Yani rüyada yeşil renk gördüyseniz bilin ki o sıralar aklınızdaki durum hayra; üremeye, çoğalmaya, meyvelerini vermeye ve size kısmet olarak dönmeye hazırlanıyor.

Yeşili gördüğünüz yer, durum, giysi gibi aracı sinyalleri doğru yorumlatın ki hayırlı olanı görebilesiniz…

Rüyada Mavi Renk

Rüyada mavi renk ise yeşil gibi yine hayırlar yorumlanır ve daha geniş kapsamda çeşitli sinyaller verir. Doğada mavinin görüldüğü yerler özgürlük, sınırsızlık, ferahlama olan yerlerdir. Aslında oralar da mavi değildir ama mavi görülür. Çünkü mavi ışığı direkt yayar; süzmez yani enerjiyi huzuru direkt verir, dinlendirir, sakinleştirir.

Rüyanızda mavi görüyorsanız evet o sıralarda tutsak olduğunuz, bunaldığınız, yorulduğunuz, ne zamandır içinden çıkamadığınız durumlardan kurtuluyor ferahlıyorsunuz.

Rüyada mavi renk elbisenizde ise bu ferahlama bedeninizde bir şifanın habercisi; dışarıda izlediğiniz bir şeyde ise ruhsal olarak bir iyileşme; başkalarının üzerinde ise çevreden kurtuluş gibi ifadeler içeriyor olabilir.

Her koşulda mavi görünce rahatlayın ve dikkat edin yeşil renkten bile daha az görünen bir renktir mavi. Çünkü şehir hayatında özgür olmak, istediğini yaşamak çok ama çok zordur günlük hayatta..

Rüyada Kırmızı Renk

Kırmızı sevmeyen için oldukça itici bir renktir; seveni için ise güçlendirici özelliği vardır. Rüyada kırmızı görmek hatalı yorumlara sebep olan dikkat edilmesi gereken rüya tabirleri arasında yer almakta.

Kırmızı renk; rekabet, güç, iktidar, hırs, başarı, aşk gibi tek kelimelik ani değişimler hayatın değişim noktaları kırmızıyla rüyada görünebilir. Genellikle tabirlerde kötü haber olarak yorumlar gelse de bu algıyı değiştirebilirseniz rüyada kırmızı görmenin size bir aşk, yeni iş, statü, para gibi ani haberleri veriyor olduğunu göreceksiniz.

Kırmızı renk ile ilgili rüyalar sürekli görülmez. Hatta çoğu insanın kırmızı ile ilgili hatırladığı rüya bile yoktur. Kırmızıyı görünce dikkatli olun fakat gözünüzü de dört açın derim. Ani haberleri de içeriyor olduğundan kırmızı kötü gibi görünen ama altında büyük değişimleri barındıran olayları hatırlatıyor olabilir.

Rüyada Beyaz Renk

Beyaz renk rüyalarda sık sık görülen renkler arasındadır. Çünkü insanlar her an bir arınma, aklanma, temizlenme içerisindeler. Beyaz renk evlilik, sünnet, doğum, iyileşme, doktor, okul, eğitim gibi aydınlanma, temizlenme, arınma, iyileşme zamanlarının habercisidir. Evlilik, ortaklık gibi iş birliklerinin de haberini verir.

Rüyada beyaz duvarlar, beyaz kapı, beyaz tuvaletler çok sık görülür. Aslında hayatımızın aydınlık içerisinde olduğunu sadece sınırları aşamadığımızı gösteren ifadelerdir bu tür rüyalar. Evli olduğu halde beyaz gelinlik giyen ya da görenler de var. Örneğin gelinklik, okul forması, doktor önlüğü gibi beyaz giysiler hepsi bir sürecin simgeleridir hayatınızda yeni başlayan ortaklıkları temsil edecektir.

Rüyada beyaz renk gördüğünüzde bilin ki arınmış, kurtulmuş ve yeni bir sürece hazırsınız. Özellikle biten aşk veya iş ilişkilerinin ardından beyaz renkler rüyada hakim olmaya başlamışsa yeni kapılar açılıyor demektir.

Rüyada Siyah Renk

Siyah rengi sevmeyen, giymeyen yoktur neredeyse ama rüyada görülünce hemen bir gerginleşme yaşanır. Siyah renk kötü müdür? Hemen kötü olaylar mı olacaktır? Tabii ki hayır ama size çok önemli bir şeyi haber veriyordur ve belki kimse onu söylemeye cesaret edemiyordur.

Siyah giysiler, siyah eşyalar veya siyah nesneler görüldüğü yere göre anlamları değişse de; rüyada siyah görmek olumsuz giden bir durumu hatırlatmaktadır. Bir ilişkide, iştesiniz ya da bir süreçten geçiyorsunuz rüyanızda siyah varsa bilin ki o işte bir hayırsızlık var. Örneğin sevgiliniz ile herşey yolunda ama rüyanızda onun evinde ya da ailesinde birisi siyah giymiş; demek ki aileler arası bir olumsuzluk söz konusu.

Siyah renk felaketleri değil ama bu işte bir şey var aman dikkat haberini veriyordur. Bununla birlikte içe kapanıklılık, çaresizlik, içinden çıkılmaz durumlar, karanlık işler, zahmetli yolculuklar siyah ile önden bir hatırlatma yapar. Siyah görüyorsanız önemseyin; verdiği sinyalin peşine düşün derim. Belki en başında çözeceğiniz kadar basittir ama bekleyip görmemeyi seçtiğinizde içinden çıkılamayabilir..

Devamı Gelecek

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın