ruyada_merdiven

Rüyanızda Merdivenlerden Çıkıyorsanız..

rüyada merdiven, rüya tabirleri, rüya yorumları

Rüyalarda merdiven görüyorsanız günlük hayattaki aşamaların üzerinden geçiyorsunuz demektir. Belki o aşamada işiniz bitti diye inip rahatlıyor, belki de yorucu bir şekilde tırmanmaya çalışıyorsunuz. Belki de yuvarlanmanız an meselesi!

Rüyada görülen merdivenler rüya sahibinin o sıralar yaşadığı yükselme, sivrilme, kurtulma, zahmet çekme telaşı ile yakından ilgilidir. Genellikle sınavlara hazırlananlar, işiyle ilgili geçiş aşamasında olanlar, projeler ile uğraşanlar o sıralar merdivenlerden çıkmaya çalışırlar. Günlük hayatta hiç durup merdivenlerin sonuna bakmazken rüyada merdivenlerin uzunluğu, genişliği, darlığı, yüksekliği aklınızda kalır. Çünkü o merdivenlerin yapısı önünüzdeki zahmetli sürecin gidişini de belirler.

Uzun ve geniş merdivenler önünüzdeki aşamaları geçerken yardımlar alacağınızı, zaman zaman sürecin uzun ama eksiksiz yaşanacağına işaret eder. Dar, karanlık ve dönemeçli merdivenler önünüzde zahmetli bir sürecin olduğunu, bu süre içerisinde çoğu zaman bunalacağını gösterir. Belki de o sıralar bunalmaktasınızdır merdiven size bu bunalımların sonunda bir zirveye gittiğinizi hatırlatıp güç verir.

Merdivenlerden çıkmıyor bakıyorsanız yine hayatınızla ilgili bazı teklif, öneri ya da aşamalar ile karşılaşacak ve belki de risk almaya, zorluk çekmeye cesaret edemeyeceksiniz. Hatta son zamanlarda böyle bir işe rest çekmiş kalkışamamış olabilrsiniz. Rüyanızda size hadi gayret deniliyordur.

Merdivenlerden inme rüyası duruma göre değişiklik gösterebilir. Örneğin çok uzun ve yorucu merdivenlerden koşa koşa inerken rüyada oldukça rahat mutlu hissediyorsanız demek ki gerekli sınavdan geçmiş şimdi düz yola çıkmaya hazırlanıyorsunuz diye yorumlanabilir. Bazen de herkes bir yere ulaşırken siz duruyor ve geriye gidiyorsanız rüyanız size başarısızlık konusunda sinyaller verecektir.

Elbette merdiven rüyası deyince en kötü rüya tabiri merdivenlerden düşmek ile ilgili. Çünkü bu rüya risk altında olduğunuzu, beklenmedik aksiliklerin yaşanabileceğini hatırlatırken dengeli olma, sağlam adım atma, risk alırken düşünme, etraftaki kötü niyetli kimselere karşı dikkatli olma konusunda ciddi ciddi uyarır.

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın