soyut2

Cinsel Organ İle İlgili Rüyalar

Çoğu dini rüya tabirlerinde rüyada cinsel organ görmenin ölüm, hastalık ve iç açıcı olmayan yorumlarına denk gelebilirsiniz. Rüyada cinsel organ görmenin gelecek yorumu ise rüyadaki utanma, rahatlık, rüyanın geçtiği mekan açısından önemli ve mevcut psikolojik durumunuzla alakalıdır. Fakat kendinizi ısrarla rüyada çıplaklık ölüm haberidir olarak inandırırsanız; ölüm haberi almak kaçınılmaz olabilir. işte rüyada cinsel organ görmenin yorumu…

Cinsel organlar ya da namahrem denilen bölgeler kişinin bilinç altında da gizlenmesi gereken bölgeler olduğundan; rüyada görülen cinsel organlar kişinin gizlilik, güven, savunma gibi esaslarına uymadığı anlamlarına gelecektir. Örneğin kendinizi çıplak görüyor ve utanıyorsanız muhtemelen o sıralar hayatınızda hataya müsait açıklar bırakıyor, dikkat etmiyor ve bu yüzden mahçup oluyorsunuzdur. Siz çıplaksınız kimse size bakmıyor ya da görmüyor fakat siz utanıyorsanız rüyanız sizi henüz kimse farkında değilken kendinizi düzeltmeniz üzerinize uyarmaktadır.

Gün içerisinde yalan atmış ve bundan dolayı sıkılmış, mahçup olmuşsanız rüyanızda bunun ayıbını çıplaklık ile çekebilirsiniz. Cinsel organ rüyada günah, ölüm, hastalık gibi yorumlansa da her zaman bir ölüm haberi denk gelmeyecektir. Aslında temelinde konu ne olursa olsun açıkta olduğunuz, henüz bazı durumlar için yeterli kalkanınız olmadığı, daha fazla savunmaya ihtiyacınız olduğu anlamındadır bu rüyalar.

 

 

1 cevap
  1. asos
    asos says:

    Bende rüyamda böyle birşey gördüm. Kimse bana bakmıyordu ama ben çıplağım diye utanıyordum. Sonrasında annemle bir trene binmeye çalışıyorduk bir türlü treni yakalayamadım yakalamaya çalışırken çıplak olduğumu fark ettim. Neyse ki en sonunda itiş kakış bindik. Çok kalabalıktı meğerse yaz tatilindeymişiz (tatile gideceğiz bu yaz annemle) ben havluyla belimi sarıyorum. İnsanlar görmesin diyorum. Kimse bana bakmıyor belki de kalabalıktan görmüyorlar bilemiyorum. Üstümü görmedim sözde çıplağım ama rüyamda gözüme çarpmadı bir şey.

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın