3011610-su-sanati-soyut

Rüya Sözlüğü

Rüyalarına önem verenler bilir; rüya sözlüğü diye standart rüya tabirleri doğru rüya yorumu için yeterli değildir. Elbette rüyaların kalıplaşmış temsilcileri var ama rüya yorumları herkesin kendi rüya sözlüğünün temsilcileri ile şekillenmekte.

Hayvan sever ve evde kedi köpek gibi hayvanları besleyen, bakan ilgilenen kişiler için rüyada köpek görmek düşman anlamına gelir demenin aslında pek bir anlamı yoktur. Çünkü o işi köpek gördüğünde ısıracak, saldıracak gibi bir endişeye sahip değildir. Haliyle bilinçaltında köpekler ısırır endişesi olmayan bir kişinin rüyada köpek görmesi tehlike anlamına gelmeyecektir. Aynı şekilde hayatı boyunca kediler nankördür gibi bir inanca sahip olmayan bir kişinin rüyada kedi görmek nankör insanlara delalet eder gibi bir rüya sözlüğüne ihtiyacı olmayacaktır.

Öyleyse bu rüya yorumları neye göre yapılacak? Sizin rüya yorumcusu olarak belirlediğiniz kişi kim? Dün gece bir rüya gördüm diye arayan kişilere rüya yorumlamak için nereden başlayacaksınız? Evet hisler burada çok önemli ama yeterli değil. Biraz da yorum katmak gerekiyor… Rüyadaki his oldukça önemli. Rüya anlatılırken kişi zaten sürekli bazı imgeleri tekrarlayacaktır; korktum, ağladım, üzüldüm, sevindim, şaşırdım gibi… Sonrasında oradaki sinyalleri bu hislerle birleştirmek ve geleceğe dair yorumlar katmak gerekmekte!

Rüya yorumlama için bir rüya sözlüğü aramak yerine ruyaterapisi.com üzerinden kendi rüya sayfanızda rüyalarınızı yazabilir; sizin için yapılacak ücretsiz rüya yorumlarından ilerleyen zamanlarda sizi rüya sözlüğü oluşturulduğuna bile şahit olabilirsiniz.

Rüya sözlüğü, rüyada kedi görmek, rüyada köpek görmek, rüya yorumları sözlüğü, süya yorumlama, rüya tabirleri yorumu

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın