indir

Ne Zaman Kötü Rüya Görürüz

Vücudumuz için yarı dinlence ortamı uykuya geçtiği andır. Fakat zaten enerjisinin yarısını kurtarabileceği bu anlar bir de kötü, sıkıntılı rüyalar, uykuya dalamama gibi haller ile birleşirse vücut dinleneceği yerde iki kat yorgun kalkar. Peki ne yapacaksınız?
Tüm gün yoruluyorsunuz. Belirli bir saat olduğunda beden artık uyumak ve dinlenmek istiyor. Belki de dünyadan uzaklaşmak için bulduğu en iyi mekan rüyalar. İyi rüya ortamı gerçekten dinlenebilmek için oldukça önemli. Aksi takdirde çok yorgun kalkmanız muhtemel..
Uyumadan önce üzerinizdeki kıyafetten yatağınızın temizliğine kadar ayrı bir önem göstermeniz gerekiyor. Unutmayın ki hepsinin bir enerjisi var ve hepsi temiz özenli olursa hafiflersiniz. Kirli giysiler, uzun zamandır kullanılan çarşaf, rahat olmayan yastık, koltuk tepelerinde uyumak, uyurken izlediğiniz dinlediğiniz konuştuğunuz ve düşündüğünüz şeyler ayrı ayrı hepsi birer etkidir. Bu ortamlarda kötü rüya görmeniz, dalamamanız, rahatsız uyumanız oldukça normal.
Düşünceniz rüyanızın akışını belirleyen en önemli olgulardan birisi. Kafanızın içinde binlerce soru işareti varken ne kadar uyursanız uyuyun yorgun ve mutsuz uyanacak uykunuzu alamamaktan şikayet edeceksiniz. Ya da o kafa karışıklığı içerisinde rüyadan rüyaya koşarken yorulacak ve o yorgunlukla uyanacaksınız. Rüya görmek oldukça önemli bir olgu olsa da birbirinden bağımsız çok sayıda rüya görmek bedeni yoran ve zorlayan bir iştir…

1 cevap
  1. b.k.kara1989@hotmail.com
    b.k.kara1989@hotmail.com says:

    Sürekli uyandığım için bir gecede birçok ve birbirinden bağımsız rüyalar görebiliyorum.Ve dediğiniz gibi sabah yorgun uyanıyorum.Bunun önüne geçme şansımız var mı?Birde akşam uyumadan önce olumsuz şeyler düşünüp huzursuzluğa kapılmamak için neler yapabilirim?Teşekkürler.

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın