karabasan_nedir

Karabasan ve Rüyadan Çıkamama Durumlarına Çare

Karabasan denilen uyku halleri gerçekte sadece kişinin yatağı, yatma pozisyonu, ruh hali ile ilişkili olan vücudun rahat olmadığı yerlerde ruhun destek istemesidir. Korkmaya gerek olmadığı gibi; tekrarlanmaması için kişinin rüyadaki karabasanın ne olduğunu keşfi gerekmektedir.

Karabasan kimlere gelir sorusunun cevabı yatağı üzeri temiz ve rahat olmayan, çok yorgun uyunmuş ve vücut sağa sola dönecek kadar bitkin olunan hallere sahip, bir ağrı ile uyuyan kişilerdir. Bazen çok fazla kafa karışıklığı da kişinin uykuda rahat olmasını engelleyeceğinden karabasanlara yol açar. Karabasan ise kişinin boğazında hissettiği, ne uykuda ne uyanmış olarak boğuştuğu bir enerjidir sadece. Genelde insanlar karabasna sonrası gereksiz bir korkuya kapılıp, uyumakta zorlanmaktadır. Eğer karabasan sizin için sadece bir kötü enerji, rüzgarda kalma, kolunuzun altınızda kalıp uyuştuğu, o gün temiz olarak yatmadığınız için enerjinizin düşük olduğu bir hal olarak bilinirse böyle zamanlarda korkmak yerine; hemen bu duruma engel olabilirsiniz.

Karabasan geldiğinde hemen yataktaki şeklinizi değiştirin, yastığınızı kontrol edin, mümkünse çarşafınızda rahatsız edici bir yemek kırığı, çöp, huylandıran bir eşya ve bazen de böcek, karınca gibi hayvanlar gezinip gezinmediğine bakın. Kalbinizin dinlenmesi için sağ tarafa dönün ve uyumaya çalışın. Orada gördüğünüz sadece bir sancıydı ve geçti. Rüyanızı yorumlatmak için tıklayın

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın