kilo vermek

Hızlıca Kilo Vermek İçin Hızlıca Yapılacaklar

Kilo vermek, hızlıca zayıflamak sandığınız kadar zor bir şey değil. Çok kolay yolları var, sonucu garanti. Sırasıyla yaptığınızda kesinlikle sonuç alacaksınız. İşi zorlaştıran bir şey var ise o da kendinizsiniz. Dolayısıyla olmadı, olamaz demeyin; önce kendinize bir söz geçirin.

Uzmanların da kanıtladığı gibi bir işi alışkanlık haline getirmenin süresi 21 gündür. Öncelikle bıkmadan usanmadan önünüzdeki 21 gün alışkanlık haline gelecek bu uygulamaları yapmalısınız. Dikkat ederseniz artık her sabah saat çalmasa da aynı saatte kalkabiliyor, her kalkışınızda aynı işlemlerle güne başlıyor, kahvaltıda aynı sandalyeyi seçiyorsunuz. Gününüz bu alışkanlıklarla dolu ve bu alışkanlıklar tesadüf değil; 21 gün sonunda fiziğinize yapışan hareketler bütünü..

Zayıflamak için de önünüzde bir 21 gün var. Peki bu 21 günde ne yapazağız, rejim mi? Hayır. Hiç gerek yok. Normal ayarında yemeye devam edin. Tabi lokmaları küçültebilir, yağlı, hormonlu, sağlıksız gıdalardan uzak durabilirseniz ne mutlu. Bunu kilo için değil sağlık için yapın zaten. Önce kafamızdaki kilo yapıcı şeylerden uzak duracağız. Size bunu denemiş ve akabinde kilo sorununu ömür boyu halletmiş birisi olarak söylüyorum..

Kilo sorunu derken zayıflıktan ne anlıyoruz o da önemli. 50 kilo olunca hortlak gibi görüneceksiniz sizin için zayıflık bu olmamalı, yüzünüz de hoşluğunu dinçliğini yitirmesin..

Çocukluktan başlayan ve maalesef insanın zihnine yerleşen bazı cümleler sizin hayatınızın kilo sorunu ile geçmesine sebep olabilir. Örneğin daha çocukken söylenen “bu halasına çekmiş, onun gibi olacak”, “ye, onu da ye bunu da ye, sakın aç kalma, güçsüz düşersin”, “ne yese yarar” ve niceleri.. Ergenlikte bir anda başlayan basen, göbek ileride ne yapsanız gitmez. Çünkü öğretilen belirli bir yaştan sonra kilolu olmak, kilo vermenin zor olduğu, 30 yaşından sonra kilo verilmesi, metobolizmanın yavaşladığı, çocuk doğurduktan sonra gitmeyen kilolar vs vs. Yazarken bile bana sıkıntı bastı. Bu kadar lafı duy bunlara adapte ol ezberle sonra sen de söyle zamanla ve git 1 kilo vereceğim diye 15 gün aç kal. Ve sonra o 1 kiloyu 1 öğünde al.

Hadi şimdi bu cümleleri bir düşünelim. Kafanızda arttırın sayısını ve ne kadar saçma olduğuna varın. Niye genellemeler ile yaşıyoruz? Herkes öyle diyor diye ben de ona inanmak zorunda mıyım? Herkes belirli yaşta kilo alıyor diye ben de almak zorunda mıyım? Almayanların hepsi minyon tipli olduğundan mı, Allah’ın sevgili bir kulu mu?

Şimdi size kilo vermek için yapılacakları söylüyorum…

1. Kilo… Gördüğünüz gibi kelimenin kulaktaki etkisi bile ağır. Sanki ağırlık kaldıran halterciler gibi bir yükleme yapıyor beyne. Kilo lafı ağır bir çanta gibi. Öncelikle o kelimeyi hafifleştirin. Kilo deyince aklınıza kuş tüyü, plastik boş poşet, polen gibi hafif şeyler getirin. Ve birisi her kilo dediğinde siz bu nesneleri düşünün..

2. 21 gün boyunca aynanın karşısında hazırlanırken veya fırsat buldukça zayıfım, eriyorum, zayıflıyorum, hızlıca zayıflıyorum, yanlarım iyice eridi, göbeğim iyice eridi deyin.. 21 gün sonrası harika olacak. Denemeden sakın ön yargılı olmayın. Siz kendinize bir şeyi kabul ettirirseniz herkes kabul eder. Vücut da, beyin de ruh da…

3. Kendinize zayıflıyorum derken veya birileri ile kilo hakkında konuşurken son zamanlarda kilo aldım, iyice şiştim, kilo vermeye çalışıyorum, zayıflamaya çalışıyorum gibi olumsuz yıkıcı, yıpratıcı kelimelerden uzak durun. İnanın olumsuz etkisi insanı obez yapar. Kendinize yapacağınız bu eziyet zararı en çok size verecek. O yüzden tek kelime ile olumlu ifadeler kullanın. Zayıflıyorum.. Bitti, yeter. Onlar kilo ile ilgili konuşurken siz içinizden zayıfladığınızı eridiğinizi düşünün.

4. Gelmek istediğiniz kilo ile ilgili hayal kurun. Kendinizi olmak istediğiniz elbiselerin içinde hayal edin. İster evde ister günlük hayatta o kilodaymış ve o şekilde yürüyormuş gibi davranın.

5. Kilolarınızı örtmeye çalışan hareketleri bıraktırın kendinze. Göbeğinizi örtmeye saklamaya çalışmayın. Bunun için bol şeyler girerek o etkiden uzaklaşabilirsiniz.

6. Kıyafetleriniz rahat olsun, size vücudunuzun sıkıntısını hissettirmesin. Her hissettiğinizde zaten zayıfım, zayıflıyorum, eriyorum, çok rahatım deyin.

7. Ve bunları sadece 21 gün yapın. Etkisi mükemmel. Ömür boyu sabit istediğiniz kilo garanti. Yeter ki şu beyninizi bir ele geçirin, başkalarının zamanında ele geçirdiğini bilin ve ipleri alın…

3 cevaplar
 1. Derin Dusunce
  Derin Dusunce says:

  Bu yazida gecen
  Beyine emir verme noktası cok guzel

  Gercekten beyin emirle ilerliyor
  Şanslıyim dersen
  Şanslı olarak programliyor kendini.

  Nasil olmak istiyorsak
  Öyle cumleler kuralim ki
  Beyin yapmaya baslasin..

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın