kuantum

Fazlalıklardan Kurtulmak

“Derdimden anlamaz ben o yari neyleyim”

Anlamıyorsa, anlamak istemiyorsa, anlamamazlığa geliyorsa, anlıyor ama bir şey yapmıyorsa o yar yar’dımcı değildir. Dolayısıyla artık onun senin hayatında yer kaplamasına da gerek yoktur. Kapıyı açıp, dışarı çıkarmak en güzeli.. İster dost, ister eş, isterse iş olsun “anlamıyorsa” anlatacaksın.

Hayatımızı bir eleğe koysak ve şöyle hafifçe sallasak delikten kaçıp gidecekleri bir düşünün. Oradan buradan arkadaşlar, hal hatır sormayan dostlar, yıllardır bir adım öteye gitmeyen ilişkiler, eziyete dönmüş işler.. Say say bitmez!

Tepede ne kalır, elekten geçemeyecek kadar önemli ne var hayatınızda. Hangi insan, hangi karar, hangi süreç? İşte onlar yeter size, gerisine güle güle!

Hayatımızdaki fazlalıkları atmadığımız sürece dolapta yer kalmadığında aradığınızı bulamadığınız o an gibi olacak her saniyeniz. Yersiz kalabalık, kaos ve yorgunluk.. Böyle bir yaşamın gideceği yön sürüklenmektedir. Kalabalığa göre yaşayan, geleneklerle ne yapacağını bulan, kararlarını rafa kaldırıp onların hayali zor olduğuna inanan ve sonunda işe yaramayan bir yaşam biçimi..

Hayatınızdaki fazlalıkları atmaya başladığınızda size fazla gelen ağır gelen diğer şeylerin de gitmeye başladığını göreceksiniz. Fazla kilodan fazla bağımlılığa kadar üzerinizde ağırlığı olan her şey aslında hayatınızda yersiz kalabalıkların baskısından kaynaklanmakta. bunu sık sık deneyimleyen birisi olarak rahatlıkla söylüyorum..

peki bu fazla lüzumsuzlardan nasıl kurtulacağız?

İlk önce telefonunuzun rehberini alın ve bir daha aramayacağınız, aradığında konuşacak bir şeyiniz olmayan kişileri silin telefonunuzdan.. Fazla mesajları, gereksiz fotoğrafları, sosyal medya hesaplarınızdan kişileri silin atın. dolabınızda raflarınızda çantanızda gereksiz duran tüm eşyaları, kullanmayacaklarınızı verin başkalarına ve hiç tereddüt etmeyin.

Derdinizden anlamayan giysiyi de insanı da tutmayın hayatınızda boş yere yer kaplamasın.

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın