ruyada-opusmek

Çok İstiyorum ama Olmuyor!

Olmaz tabi..

Çünkü gerçekten istemeyi bilmiyorsun!

İsteğini pazarlamayı, enerji dünyanı ikna etmeyi beceremiyorsun..

Burada kader, kısmet işlerini bir kenara bırakalım. Kaderin bana ne ne yaparsan yap dediği kilo vermekten, sınav kazanmaktan, düzgün iş bulmaktan yola çıkalım mesela..

Kendini bir pazarlamacı olarak düşün. Eline bir ürün veriyorlar ve bunu sat diyorlar. İçinden altın çıkacak diye kapıya gelen ne düğü belirsiz adamdan deterjan alanları duydun mu hiç? Hatta belki aldın.. Ya telefonda hiç tanımadığı kişinin anlattıklarına inanıp banka hesabındaki tüm birikimini havale yapanı? Hatta hiç inanmaz bu aklı başında dediğin kişilerin bile kanabildiğini duyduğuna eminim..

Çünkü karşılarında istediğini almaya sonuna kadar inanmış, kurgusunu yapmış ve gerçekten o an kazanmayı isteyen birisi vardı; yenildiler.. 

Sen de enerji dünyanın karşısına böyle çıksan, dua ederken böyle istesen nasıl olur düşünsene!

İstemeye başlamadan önce kurgunu doğru yapsan, gerçekten elde edeceğine inansan ve sonuna kadar sabretsen.. Neden olmasın?

Yıllardır hep dikkat etmişimdir. Kutsal topraklara giden sayısız insanın hayatındaki değişiklikler ne olacak diye.. Kaderi kısmeti geçiyorum yine.. Bu kişiler orada sınırsız enerjiden faydalandılar ve yüzlerce niyette bulundular. hangisi gerçekleşti, isteklerinden neler oldu diye düşündüğümde bir çoğunda bir etki etmediğini görürüm. Ee burası enerjinin en yüksek olduğu yerler; burada kabul olmayacak da nerede olacak!

Gerçekten istersen her yerde olur! Bir yere gitmeye, bir adak adamaya, mumlar yakmaya hiç gerek yok..

Sen olmayacağına inandığında, bunun için yeterli enerjiye sahip olamadığında ne yapsan boş!

Hayatı boyunca en büyük hayali çocuğunun okuması, evlenmesi, ev almak, araba almak veya buna benzer birşey olan bir çok kişinin bu hedefe hiç varamadan öldüğünü veya varıp da hayrını göremediğini çok kez gözümle gördüm. Dramatik hikayeler ile anımsadığımız bu insanlar aslında bunları elleri ile hazırladılar.. Çünkü bilinçaltlarında isteklerini engelleyen, olmayacağına inanan koskoca bir ağırlık var. Ve bu ağırlık baskı yaptığı için onlar o konuya takılıp sürekli olsun istiyor ama olmuyor.. Neden çünkü o ağırlığın kafadan fırlatılıp atılması şart!

Daha kendilerini olmasına ikna edemediler ki başkaları da inansın, destek olsun..

Şimdi buraya kadar olanlar laf salatası gelelim bu konuyu nasıl çözeceğimize..

Eline bir kağıt kalem al veya bilgisayarda bir metin dosyası aç.. Sor kendine ne istiyorum?

oraya önce defalarca yaz ne istiyorum?

yaz yaz yaz yaz ve akabinde aklına gelen cevapları da not et.

tüm cevaplar geldiğinde adaptasyonunu sağladığında yeniden sor: neden istiyorum?

Cevapları gelmeye başlayana kadar sor ve yaz..

Bunun da cevaplarını aldığına inanana kadar sorgulamaya devam et.. Ve şimdi o soru: peki beni engelleyen ne?

Burası biraz zor olabilir. Kendini eleştirmek zor olabilir.. tüm engelleri yaz, kendini eleştir, mantıklı sebepleri bul..

Tamam diyene kadar sor ve cevapla..

Sonrasında sıra bu soruda: peki ne yapmalıyım? Bol bol sor ve cevapları sırala.

Mümkünse uzun uzun adapte olacak şekilde, gerçekten sonuna kadar cevapla.. Sayfayı doldurana kadar yazmaya çalış. Kendini engellediğin noktaları, başkalarının etkilerini düşün! Ne yapsam çözerdim diyerek kendinin üzerine yürü! zaman zaman koş.. tüm cevapları aldığına emin olana kadar, içine bir su serpilene kadar bu çalışmayı sürdür.

Biraz dinlen ve düşün:

Sana birisi o mektuptaki engeller ile gelse sen, onun isteğini yapar mıydın? Kendini bir sorgu memuru gibi düşün. Birileri bir şeylere başvurmuş, denetlemeye gidiyorsun, sorduğun soruların altında o mektuptaki engeller, önyargılar, isteksizler var.. O başvuruya onay verir miydin?

Bu çalışma sana iyi gelecek! Orada hiç düşünmediğin konular, aklında olmayan sorunlar ile karşılacaksın. Adapte olur ve devamını getirirsen sonunda kendini daha güçlü, sıkıntılarını bulmuş ve çözmeye hazır olarak bulacaksın.

içinden çıkamazsan rüya terapisine gel, orada analiz eder, sıkıntıları nasıl çöpe atacağımızı konuşuruz :)

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın