page_tatil-donusunde-trafikte-yagmur-alarmi_956365335

Canlı Bombalar Cansızlaştırıyor

Son günlerde ruyaterapisi.com üyelerinden gelen rüyalar, yoğun bir kaçma, kurtulma, kovalamaca, baskı ile dolu. Maalesef terör bilincimizi esir almış durumda. Gün boyu sosyal medyadan, sohbet ortamlarından duyduklarımız, gördüklerimiz, izlediklerimiz yavaştan psikolojimizi bozuyor..

Farkında mıyız? En önemlisi bu !

Dünya şu aralar bombacılara kilitlenmiş durumda. Güvenlik bir o kadar zor bir hale geldi. Evet gerçekten kafaya takılacak kadar önemli bir konu. Fakat kafaya takmak ile birlikte oturup bu düşünceleri sivrileştiriyoruz. Özellikle tv de adı bile geçemeyecek videoları izleyerek..

Taksim’de Bombanın “Kesintisiz” Görüntüleri Diyor, Çok mu Önemli?

Video siteleri bomba sonrası bireysel kullanıcıların çektiği görüntüler ile dolu. Ne kötü değil mi? Bir kesim insan bu olaylar karşısında şoka girerken bir kesim gayet bilinçli görüntü kovalıyor. Amacı ise sosyal medyadan paylaşmak..

yerdeki vücut parçalarına zoom yapanlar mı dersiniz, rahatlıkla dakikalarca izleyen mi..

Hangisi daha anormal onu da anlayamaz olduk. Ve gariptir ki bomba patlamışın ardından daha cesuruz; ölü sayısı oluyor ilk sorumuz ve genelde en çok burasıyla ilgileniyoruz vahşetin.

Sonrasında ne oluyor? Yolda panik halinde yürüyor, hemen her şeye sinirleniyor, hayatın genelinden şikayet ediyor, insanlardan uzaklaşıyor, düşünemiyor, duramıyor, uyuyamıyoruz.

Şu an hangi evresinde olduğumuzu bilmediğimiz bu süreç benzer rüyaların artışı ile daha fazla gözümün önüne gelmeye başladı..

Kıl ucunda tutulu aklımızı fazla zorlamayın, alışık olmadığı o görüntülere boğmayın… Korku filmlerinde bile iğrenerek baktığınız o sahnelere ruhunuzu alıştırmayın.. Rüyalara kadar sızdıysa bu dünya işleri, işimiz sonrasında çok zor…

Editör

 

 

 

2 cevaplar
  1. Vecize
    Vecize says:

    Can korkusu azizim….
    Kolaymı İstanbul’un göbeğinde bile bombalar patlıyor bir şekilde görüyoruz izlemesen olmuyor ölen herbir can insanın canını yakıyor insan yumamıyor gözlerini tıkıyamıyor kulaklarını gözünü kulanı dört açsada insan elden birşey gelmiyor bilinç altı bir kaset gibi kaydediyor olan biteni terör kanlarla sulanmış topraklara kan kusturmaya uğraşıyor o kanda boğulmaları temenlisiyle.Daha bu gün iki asker şehit olmuş biri yüzbaşı yarasını saklamış çatışmaya devam etmiş sehit olan iki erinin kanı yerde kalmasın diye gözümdeki yaşa dur diyemedim Allah her birine rahmet eylesin mekanları cennet olsun

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın