3

Hep Aynı Rüyayı Görüyorum ya da Rüyamda Hep Aynı Şey Oluyor, Çünkü:

Rüyasında sürekli aynı olayı yaşadığını ya da aynı rüyayı sürekli gördüğünü söyleyen bir dolu insan ile birlikte; bir olayın farklı biçimlerde yaşanarak rüyada tekrarlandığını söyleyenler çoktur. Çünkü hayatlarının bir yerinde bir türlü çıkış bulamıyor, o olmak istemedikleri ortamdan bir türlü gidemiyorlar. Çıkılmak istenen ama içeride haklarım yanacak denen işler, birlikte yaşanması imkansız olmuş ilişkiler, zorla sürdürülen akrabalık ilişkileri, süregelen parasızlık ve daha fazlası..

Rüyalar insanın kendi yansımalarına kavuştuğu eşsiz deryalardır. Rüya görmek ne kadar güzel ve ilginç ise bir o kadar yorucudur insan için. Çok rüya, anlamsız rüya, kabuslar yorar ve gerginleştirir. Rüyaların iyileştirilmesi bu sebeple oldukça önemlidir.
Rüyasında sürekli aynı yeri, aynı kişiyi, aynı olayı görmenin beynin bir yere takılı kaldığı ile yakından ilişkisi söz konusu olabilir. birisinin ölümünü kabullenemeyen kişiler o kişi ile sürekli bir kavga suçlama halinde olabilir. Ya da kendisini onunla ruhsal olarak çok yakın fiziksel olarak uzak görebilirler. Daha değişik yansımalar da yaşanır ama genelde rüya kişiye “bırak artık şu konuyu” diye yalvarıyordur.
Rüyasında bir yere yetişmeye, birisine ulaşmaya, kendini anlatmaya çalışırken sürekli zaman ile ilgili sıkıntı yaşamak, bir türlü o noktaya varamamak fakat hep aynı ruh halinde mücadele etmek de bu rüyaların yorumları arasındadır. Kişi rüyasında hep aynı amaca koşar fakat bir türlü varamaz çünkü önündeki en büyük engel kendi zihnindeki “yapma, etme, düzeni bozma”  engelidir.
ruya tabirleri,  benzer ruyalar görmek,  aynı rüyalar
1 cevap

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın